bezpieczna ostoja w środowisku lokalnym

ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY i Spółdzielnia Socjalna

Środowiskowy Dom Samopomocy

W oparciu o model opieki środowiskowej działa ŚDS Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy, w którym pracuje większość osób tworzących Stowarzyszenie. Środowiskowy Dom Samopomocy, mieści się w Aninie przy ul. Zalipie 17. Oferuje wsparcie i pomoc psychologiczną dla 25 osób z zaburzeniami psychicznymi. Uczestnicy ośrodka ćwiczą w tym miejscu różne umiejętności praktyczne (m.in. gotowanie, sprzątanie, planowanie zakupów, dbanie o higienę) oraz społeczne (m.in. nawiązywanie kontaktu z innymi, współpraca w grupie). Dzięki tym treningom, uczestnictwie w organizowanych przez zespół ośrodka wyjazdowych obozach integracyjnych, kursach zawodowych, osoby te mają szansę na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie i zaistnienie na rynku pracy.

Zadanie Prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy jest realizowane dzięki finansowaniu ze środków Wojewody Mazowieckiego przekazanych za pośrednictwem Urzędu m.st. Warszawy.

Kontakt telefoniczny: 22 499 12 42 (pn-pt, 8.00-16.00)
e-mail: sds_wawer@wp.pl


Firma Społeczna

Spółdzielnia socjalna „Piękne Miejsce” została utworzona pod koniec roku 2013 przez dwie organizacje

· Kamiliańską Misję Pomocy Społecznej
· STOWARZYSZENIE"AZALIOWA"
Głównym celem spółdzielni jest stworzenie miejsc pracy dla podopiecznych obu organizacji, którzy w wyniku okoliczności życiowych wycofali się z życia społecznego.

Jeśli potrzebujecie:
  • usług remontowych do biura lub domu?
  • usług sprzątających do firmy lub domu?
  • zagospodarowania terenów zielonych, przydomowego ogródka?
  • odśnieżania posesji?

    Możesz liczyć na fachową i sprawdzoną usługę monitorowaną i rozliczaną jak każda dobra firma!
    oferta i kontakt na